КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

До 70 тисяч дітей в Україні потребують паліативної допомоги, – С. Березенко

Відділи паліативної допомоги дітям мають бути відкриті по всій країні, – С. Березенко

За останніми даними Міністерства охорони здоров’я України, 17 тис. дітей потребують паліативної допомоги, водночас, за даними ЮНІСЕФ – їх кількість значно більша і становить від 39 до 70 тис. дітей.

Про це під час круглого столу «Паліативна допомога дітям: право на отримання медичної допомоги та знеболення», який відбувся 27 квітня у Верховній Раді, повідомив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Сергій Березенко.

13076657_508052869386311_6467602185004106047_n

«Сім’я хворої дитини має розраховувати на допомогу держави за будь-якої ситуації і ні в якому разі не повинна залишатися сам на сам зі своєю проблемою, – зазначив С. Березенко. – У найважчі моменти хворим дітям, їх батькам, рідним особливо не вистачає всебічної підтримки. Тому, нам дуже важливо долучити до цього процесу і психологів, які б надавали допомогу таким діткам дома і в паліативних центрах, які вже, слава Богу, в Україні почали відриватися».

За словами народного депутата, одна з найболючіших проблем для невиліковно хворих дітей, це відсутність в Україні спеціального, саме дитячого знеболювального, яке в останні дні життя кожному з них воно дуже потрібне.

«Зараз для того, аби отримати знеболююче, діти змушені приймати ін’єкції. Однак, це додатковий біль, а все тому, що у нас досі немає чітко визначеного на державному рівні, пропрацьованої і відповідно поставленої на потік закупівлі дитячої форми анальгетиків», – зауважив С. Березенко.

Народний депутат підсумував, що однозначним, що Україна, як і усі цивілізовані країни світу має закуповувати дитячі опіоїдні анальгетики та створювати паліативні відділення для допомоги важкохворим дітям та їх сім’ям по всій країні. «Ми й надалі спільно відпрацьовуватимемо й вирішуватимемо цю проблему. У змінах до бюджету маємо передбачити реальні кошти на вирішення цього болючого питання», – додав С. Березенко.