КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Дітям дозволять перебувати у реанімації разом з батьками

Народний депутат України Сергій Березенко повідомив, що найближчим часом батьки матимуть повноправний доступ до власних дітей, які перебувають в реанімації. Відповідний Наказ “Про дотримання прав пацієнтів та забезпечення доступу членів сім’ї до пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії” в.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський має підписати найближчим часом. Про це 26 травня він запевнив С. Березенка у приватній розмові.

«Мав розмову із в.о.Міністра охорони здоров’я паном Віктором Шафранським. Він запевнив мене, що найближчими днями підпише Наказ МОЗ про доступ батьків до дітей у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії. Впевнений, що так і буде. Доведемо справу до кінця», – зазначив народний депутат на своїй приватній сторінці у Facebook.

За його словами, в Україні досі діє радянська практика – не впускати в дитячу реанімацію батьків й забороняти бачитися з власними дітьми. Часто виникають ситуації, коли діти тижнями перебувають у реанімації без вкрай необхідної для них батьківської підтримки. Але найстрашніше, коли діти знаходяться в реанімації на самоті в останні дні свого життя. Розцінювати це інакше як злочин, неможливо. «Тож я дякую усім, хто долучився до розробки цього важливого Наказу та привертав до нього увагу громадськості, – наголосив С. Березенко. – Тепер наша справа продовжувати так само голосно говорити про можливість доступу батьків до хворих дітей, аби уникнути невиконання цього Наказу МОЗ медичними закладами».