КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

БУТИ, ЧИ НІ МЕДИЧНІЙ РЕФОРМІ – ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РІШЕННЯ ВР

Для того, щоб медична реформа повноцінно стартувала, парламентарям потрібно до кінця 2016 року проголосувати закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (реєстрац. №2309а-Д), який передбачає фінансову автономізацію державних медичних закладів. Про це сказав народний депутат України, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко, коментуючи схвалену урядом концепцію реформи охорони здоров’я.

За його словами, законопроект №2309а-Д встановлює спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних установ у казенні та комунальні некомерційні підприємства.

dsc05234

«Прийняття законопроекту дасть можливість комунальним і державним підприємствам, у які перетворяться наші державні лікарні, кошти, які вони будуть отримувати, окрім державних субвенцій, направляти на підвищення зарплати спеціалістів, нове медичне обладнання і т.і. Фактично лікар буде отримувати в залежності від того, скільки послуг він надав, а не згідно посадового окладу» – зауважив Сергій Березенко.

Він підкреслив, що один з важливих моментів медреформи є те, що «завдяки реформі пацієнт зможе вибирати собі лікаря і не прив’язуватися до однієї лікарні за місцем реєстрації. А головне, ми перестанемо витрачати медичну субвенцію лише на фінансування ліжкомісць та обігрів стін будівель лікарень».