КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

РЕСТАВРОВАНО КАТЕРИНИНСЬКУ ЦЕРКВУ У ЧЕРНІГОВІ

За ініціативи та сприяння народного депутата України Сергія Березенка за рекордно короткий час було реставровано історичну та духовну пам’ятку архітектури Чернігова – козацький кафедральний собор святої великомучениці Катерини УПЦ КП, побудованої чернігівськими козаками 300 років тому. Сьогодні у Чернігові відбулося освячення Патріархом Київський і всієї Руси-України Філаретом нового іконостасу Катерининської церкви.

«Перший триярусний іконостас древнього храму було втрачено під час пожежі 1897 року. І з того часу, протягом майже 120 років, його навіть не намагалися відновити. Але рік тому, 18 жовтня, під час святкування 300-ї річниці заснування Катериненської церкви, на якому був Патріарх Філарет з духовенством, ми поставили перед собою амбітну мету – якнайшвидше відновлення історичної православної пам’ятки, яка є козацьким символом і візитівкою Чернігова», – розповів Сергій Березенко журналістам у Чернігові після освячення іконостасу.

Окрему подяку народний депутат висловив меценату Андрію Мацолі, «адже жодної бюджетної копійки ні у держави, ні у міста на реставрацію церкви немає».

За словами Сергія Березенка, «велику роботу було проведено з архівами, щоб відтворити максимально автентичний вигляд початкового дерев’яного іконостасу, проект якого затвердило духовенство. Проектував іконостас і керував його встановленням досвідчений майстер та талановитий художник Віталій Бугринець. Його неперевершені роботи прикрашають храми, церкви та монастирі по всій Україні, зокрема, Києво-Печерську лавру».

Як розповів протоієрей Євген Орда: “Іконостас є історичним відтворенням української традиції, дуже різноманітний. Його рік вирізали 50 чоловік у Рівному. Зазвичай на таку роботу йде від 2 до 10 років. Подібних іконостасів в Україні немає, дуже оригінальне різьблення і українські орнаменти”.

Триярусний бароковий іконостас дійсно вражає: ширина і висота 12 метрів, у центрі розміщено двохметровий хрест. На іконостасі розміщено сорок барочних ікон, привезених із Луцька.

Крім того Сергій Березенко зазначив, що Міністерство культури України підтримало місто у відновленні фасадів і фундаменту церкви. З Державного регіонального фонду було виділено 1,5 млн. грн. через Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» на ці роботи. «Ми згуртувались і, не шукаючи причини, чому не зробити, а шукаючи можливість як це зробити, за півтора роки реставрували церкву», – підкреслив народний депутат.