КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

РАЗОМ З ПЕРЕМОГОЮ ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» ВЗЯЛА НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОДАЛЬШИЙ УСПІХ РЕФОРМИ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ – СЕРГІЙ БЕРЕЗЕНКО

Сьогодні народні депутати фракції Партії «Блок Петра Порошенка» взяли участь у Форумі новообраних голів та депутатів об’єднаних територіальних громад від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

«Наше завдання сьогодні – допомогти лідерам об’єднаних територіальних громад усім необхідним для того, щоб ефективно використати нові бюджетні та адміністративні повноваження», – заявив журналістам заступник голови фракції БПП Сергій Березенко.

«Вибори, які відбулися 11 та 18 грудня до об’єднаних територіальних громад, завершили перший цикл виборів, які відбувалися у 2015-2016 роках. Станом на сьогодні, в Україні створено та функціонує 367 об’єднаних територіальних громад, в яких проживає близько 25% сільського населення України. Таким чином, результати виборів, які пройшли, вже можна назвати репрезентативними. Вони показали ставлення українців до реформи децентралізації і велика активність громадян на цих виборах – за офіційною статистикою більше 45%, а в деяких регіонах и близько 70% – говорить, що вибори до об’єднаних територіальних громад набагато цікавіші громадянам України, ніж вибори до вищих органів влади. Це означає, що реформа з децентралізації вдалася, що реальні важелі впливу українці отримали через додаткові фінанси і можливість вести прямі фінансові стосунки громади з державним бюджетом. І це означає, що громадяни, обираючи нові громади, відчувають себе господарями на своїй землі», – заявив Сергій Березенко.

Ще одним результатом місцевих виборів до ОТГ заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» назвав високий результат, який отримала Партія «Блок Петра Порошенко «Солідарність».

«Зі 183 громад, які проводили вибори 11 та 18 грудня, наша Партія перемогла в 120-ти громадах. Таким чином, близько 70% голів об’єднаних територіальних громад – це представники Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». З 3 тис депутатів, які обиралися до об’єднаних територіальних громад, партія отримала 1150 представників, більше третини всіх депутатів, які представлені в об’єднаних територіальних громадах. Це означає, що партія несе відповідальність за подальшу реформу, безпосередньо представлена в усіх громадах і саме від Партії залежить чи буде ця реформа вдалою», – заявив журналістам Серій Березенко.

Народний депутат зазначив, що для нових 183 громад працювати напряму з бюджетом – це абсолютно новий досвід. «Багато хто не розуміє, як отримати 5% з акцизу нафтопродуктів, кошти від податку на доходи фізичних осіб, податок на прибуток, які наповнять бюджет і розподілити його на користь громади. Мета сьогоднішнього форуму, – започаткувати широкий діалог наших представників у територіальних громадах із Міністерством регіонального розвитку. Зараз в залі є профільний віце-прем’єр Геннадій Зубко, також на форумі присутні представники Асоціації міст України для того, щоб вони провели семінар і розмову – як організувати роботу за новими правилами формування бюджетів та їх розподілення», – повідомив Сергій Березенко.

Він підкреслив, що у Державному бюджеті 2017 року, на підтримку об’єднаних територіальних громад, передбачено 9 млрд грн. «З цієї суми близько 3 млрд грн буде надано новим територіальним громадам як бюджет розвитку!», – наголосив народний депутат.