КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Прийнятий законопроект №2309а-Д стане відправною точкою медичної реформи – Сергій Березенко

Сергій Березенко у Верховній Раді

Прийнятий сьогодні парламентом законопроект №2309а-Д важливий як для лікарів, так і для пересічних українців, адже він стане відправною точкою медичної реформи, -заявив заступник голови фракції БПП Сергій Березенко, який є співавтором закону.

Він підкреслив, що «тепер державні та комунальні заклади охорони здоров’я отримають функції автономного господарювання, тобто – господарської, управлінської та фінансової самостійності. Пацієнти – право вибору, де і у кого отримувати медичні послуги саме за бюджетні кошти, а лікарі – можливість отримувати гідну зарплату».

Сергій Березенко пояснив, що закон фактично змінює систему фінансування медичної галузі, створює передумови здорової конкуренції серед бюджетних медичних закладів тим самим ламаючи корупційну складову.

«Тобто дохід лікаря залежатиме від його затребуваності серед пацієнтів. Тільки тоді він буде зацікавлений надати пацієнтові найякісніше лікування», – наголосив народний депутат.

Разом з тим він відмітив, що законом передбачені важливі запобіжники: заборона приватизації державних і комунальних лікарень при переведенні їх зі статусу бюджетних установ до статусу некомерційних підприємств та механізм контролю діяльності головного лікаря громадянами шляхом створення наглядових рад при закладах охорони здоров’я, які будуть формуватися власниками лікарень, тобто місцевими громадами.