КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Наша спільна робота разом з Президентом України дозволить зібрати 226 голосів вже 6 червня за включення у порядок денний законопроектів по медичній реформі – Сергій Березенко

Верховна Рада чекає на внесення МОЗ нового доопрацьованого законопроекту по медичній реформі не пізніше ранку наступного вівторка 6 червня і включення його до порядку денного сесії. Про це повідомив заступник голови фракції БПП, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко під час брифінгу за результатами засідання Національної Ради Реформ, присвяченого обговоренню реформи системи охорони здоров`я.

«Ми розуміємо, що голосування за медичні законопроекти повинно відбутися до кінця цієї сесії. Це відповідальність народних депутатів. Процедура наступна. Ми чекаємо внесення у ВР не пізніше ранку вівторка 6 червня нового законопроекту від МОЗ з усіма правками, напрацьованими під час Національної Ради Реформ, з президентськими зауваженнями, яких досить багато було сьогодні. У вівторок, 6 червня, винести на розгляд Верховної Ради України питання щодо включення до порядку денного сесії доопрацьованих законопроектів. У середу, 7 червня, розглянути доопрацьовані законопроекти на засіданнях головних комітетів. У четвер, 8 червня, доопрацьовані законопроекти розглянути в І читанні із скороченням терміну підготовки до другого читання для того, щоб 22 червня прийняти їх в цілому. Це необхідно зробити, щоб з 1 січня наступного реформа вже запрацювала хоча б в частині первинної медицини», – пояснив Сергій Березенко.

Він наголосив, що «нам вже давно потрібно відмовитись від радянської моделі фінансування охорони здоров’я за принципом утримання «ліжко-місць», а натомість перейти до сучасної, визнаної та випробуваної в усіх цивілізованих країнах, моделі коли гроші ідуть за пацієнтом.
Заступник голови фракції БПП навів деякі цифри, на які розраховують у МОЗ в результаті прийняття медичної реформи:
працівники медицини отримуватимуть мінімум від 10 тисяч грн., а подекуди понад 23 тисяч гривень на місяць;
вводиться поняття, що лікар буде суб’єктом підприємницької діяльності, який отримає найнижчу ставку податку, а в державі з’явитися ринок медичних послуг і конкуренція. Вона забезпечить зростання якості надаваних послуг, бо лікарі боротимуться за своїх пацієнтів;
згідно з розрахунками МОЗ, після ухвалення запропонованої реформи, фінансування медицини із державного бюджету на одну особу буде складати близько 110 доларів на пацієнта, тобто, з цієї суми ми починаємо реформу. Протягом п’яти років цю цифру планується збільшити вдвічі. Для порівняння, в Грузії аналогічні видатки складають 70 доларів на особу.

Сергій Березенко також підкреслив, що депутатською робочою групою при розробці медичної реформи за основу були взяті наступні принципи:
громадський контроль за діяльністю Національної служби здоров’я, створeння якої пeрeдбачeно закоопроeктом;
можливість надання електронних послуг, а також запровадження електронної системи e-health;
збереження пільг для соціально незахищених верств населення;
захист учасників АТО, які будуть отримувати 100% усіх необхідних медичних послуг безоплатно.
«Я переконаний, що наша спільна консолідована робота разом з Президентом України, дозволить нам зібрати 226 голосів вже 6 червня за включення у порядок денний законопроектів по медичній реформі. І цим самим дати старт широкій дискусії по впровадженню нової системи медичного забезпечення в Україні», – наголосив Сергій Березенко.