КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Законопроекти по медичній реформі вже цього тижня повинні подолати перше читання – Сергій Березенко

Сьогодні народні депутати зробили перший спільний крок до реформи медичної галузі – підтримали включення до порядку денного доопрацьовані законопроекти №№ 6327 та 6329. Про це заявив заступник голови фракції БПП, член парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко.

Він нагадав, що три тижні тому фракція Партії «Блок Петра Порошенка» ініціювала робочу групу по доопрацюванню урядових законопроектів, яка «за три тижні змогла закласти законодавчий фундамент для переходу від радянської медичної системи до прогресивної західної. Над розробкою працювала найкраща команда фахівців і багато наших колег-депутатів, і членів Національної Ради Реформ, і представників Кабміну, багато пропозицій вніс навіть Президент», – зазначив Сергій Березенко.

«Запропоновано новий підхід у формуванні бюджету – відбуватиметься відмова від утримання ліжко-місць в лікарнях, натомість, гроші слідуватимуть безпосередньо за пацієнтом. Заплановано, що це буде 110 доларів на пацієнта і поступово сума збільшуватиметься. Такий індивідуальний підхід працює у провідних країнах світу, чим забезпечує високоякісні медичні послуги. Тепер і українські лікарі та медичні працівники зможуть отримувати дійсно гідну зарплату (від 10 до 23 тисяч), однак, лише за умови ефективного та якісного надання послуг», – пояснив народний депутат.

Він також наголосив, що медицина залишається безкоштовною для всіх учасників АТО, та збережуться пільги для незахищених верств населення. «Відповідний закон необхідно ухвалити ще протягом шостої сесії. Інакше МОЗ не зможе закласти необхідні кошти у бюджет на наступний рік, що, в свою чергу, зірве втілення реформи хоча б в частині первинної медицини. Тому вже цього тижня проект закону повинен подолати перше читання і піти на прискорене доопрацювання до другого», – наголосив Сергій Березенко.