КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Ми запровадимо пряме фінансування сімейних лікарів, а пацієнти зможуть обирати кращі пропозиції і послуги – Сергій Березенко

Співавтор проектів законів щодо медичної реформи в України, заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Сергій Березенко заявив журналістам у парламенті, що в результаті впровадження медичної реформи, сімейні лікарі зможуть накопичувати на своїх рахунках 900 тисяч грн на рік.

«Ми вводимо поняття сімейних лікарів і фінансування напряму сімейного лікаря на первинній ланці медицини. Цей принцип має почати працювати з 1 січня 2018 року. Кожен сімейний лікар матиме право заключити контракти з 2 тисячами пацієнтів на надання медичних послуг. За кожен контракт лікар буде отримувати певну суму на рік. За розрахунками робочої групи, після сплати усіх податків, лікар зможе акумулювати на своїх рахунках до 900 тисяч гривень на рік. Таким чином, не збільшуючи видатки на медицину, лікар у селі зможе і профінансувати проїзд до пацієнтів, і найняти медичну сестру чи фельдшера, і отримати щомісяця дохід близько 20 тисяч гривень. Така система успішно і багато років вже працює у Великій Британії, Іспанії, Норвегії», – зазначив народний депутат.

Сергій Березенко наголосив, що від реформи, в першу чергу, виграють пацієнти. «До пацієнта будуть звертатися про укладання контракту не один лікар, і лікарі будуть боротися за пацієнтів. Люди будуть обирати кращі пропозиції та умови догляду. Крім того, ми пропонуємо встановити заборону сімейним лікарям відмовлятися від пацієнтів», –  сказав співавтор проекту реформи.