КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Основним принципом реформи є те, що держава почне оплачувати надану пацієнту медичну послугу, а не фінансувати кількість ліжко-місць – Сергій Березенко

Сьогодні Верховна Рада має розглянути у першому читанні пакет законів, які дадуть старт медичній реформі в Україні. «Основним принципом реформи є те, що держава почне оплачувати надану пацієнту медичну послугу, а не фінансувати кількість ліжко-місць в лікарнях. В цьому полягає принцип – гроші йдуть за пацієнтом», – заявив журналістам у парламенті заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Сергій Березенко.

За словами народного депутата, для реалізації реформи буде створена Національна служба здоров’я України зі статусом центрального органу виконавчої влади, підконтрольним Національному антикорупційному бюро та  Національному агентству запобігання корупції.

«Національна служба здоров’я не буде розподіляти фінансові потоки. Фактично, це буде компанія з надання білінгових послуг. Електронно оформлена послуга, яка підтверджена медичним закладом, що вона була надана, буде сплачена з казначейського рахунку на рахунок медичного закладу. В цьому полягає найголовніша відмінність, оскільки держава не буде передавати медичну субвенцію місцевим адміністраціям чи до місцевих рад, які на сесіях будуть вирішувати, на яку лікарню дати більше грошей, а на яку менше. Ми прибираємо всю корупційну складову. Лікарні будуть отримувати гроші за якісно надані медичні послуги, незалежно від того, в якому місці ця лікарня знаходиться», – наголосив Сергій Березенко.