КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Перший день активного голосування 7-ї сесії у вересні потрібно присвятити прийняттю медичної реформи, – Сергій Березенко

Прийняття законопроекту про медичну реформу переноситься на осінь, оскільки вчора був великий ризик його завалити. Про це в кулуарах Верховної Ради сказав журналістам заступник голови фракції БПП, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко.

“Тому що 886 поправок пішли б по повній процедурі, і ми б просиділи ще 4 години. Якби ми зайшли в цей процес, ми б уже ніяк з нього не вийшли, крім як через результативне голосування. Ми б в найкращому для нас випадку, маючи лише 173 голоси “за” в залі вийшли б, переконавши весь зал, повернути реформу на повторне друге читання до комітету, а в гіршому випадку закон був би відхилений. І все, що ми робили 6 місяців, було би перекреслено”, – вважає Сергій Березенко.

За його словами, перший же день активного голосування 7-ї сесії у вересні – вівторок чи четвер потрібно визначати, як день медичної реформи. «Причому відміняти всі перерви. Тому що в залі у багатьох депутатів велика спокуса поставити кожну з 886 поправок на підтвердження Це буде великий виклик для нашої фракції і для інших фракцій, які готові проголосувати за реформу”, – відзначив  заступник голови фракції БПП.

Він повідомив, що пілотний проект по впровадженню медичної реформи вже працює – виділені кошти на Національну академію медичних наук. «Це установа, яка вже вступила в пілот по реалізації отримання коштів напряму за надані медичні послуги. Я сподіваюся, що це буде гарний досвід для того, щоб дуже швидко запустити цю модель і підготуватися до вересня».

Сергій Березенко також зазначив, що в парламентському Комітеті з питань охорони здоров’я перемагає думка, що реформу потрібно реалізувати. «Я думаю, що до вересня ми переконаємо і інших членів комітету у тому, що ми хочемо реалізувати європейську практику, британську модель системи охорони здоров’я, яка визнана однією з найкращих у світі», – підсумував народний депутат.