КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Польща допоможе Україні розробити програму розвитку

Польща допоможе Україні розробити програму розвитку в рамках ініціативи “форум трансформації України”. Про це розповів заступник голови фракції БПП Сергій Березенко журналістам за результатами найбільшого у Центральній та Східній Європі Економічного форуму “Проект Європа. Рецепт на наступні десятиліття”, що відбувся 5-6 вересня у Польщі.

«Перший заступник міністра економіки і фінансів Республіки Польща Єжі Квіцінський, який є автором польської програми розвитку до 2030 року, запевнив в щирому бажанні допомогти розробити аналог для нашої країни в рамках ініціативи “форум трансформації України”. Чекаємо на його візит до Києва 18 вересня для окреслення чітких подальших кроків співробітництва. Прикро, що за 26 років незалежності ми так і не спромоглись розробити власну довгострокову стратегію розвитку країни», – сказав Сергій Березенко.

Він також відзначив підтримку польськими колегами української позиції по Донбасу: вибори там можливі тільки після відведення російських військ і відновлення контролю над кордоном. Все інше – політичні спекуляції.

Сергій Березенко взяв участь у панельній дискусії Europa Karpat під головуванням спікера ВРУ Андрія Парубія і маршала Сейму Марека Кухцінського, в ході якої обговорювалися безпекові питання та перспективи подальшої інтеграції України до європейської спільноти».

«Приємно чути, що проект Nord Stream 2 розглядається нашими польськими колегами як геополітичний, навіть політично вмотивований. Росія, програючи у військовому плані на сході України, витрачаючи шалені кошти на будівництво трубопроводу, прагне виграти енергетичну війну. Тут поляки є нашими союзниками. Розширення санкцій Сполучиними Штатами стало надзвичайно актуальним, що дає шанс на збереження вітчизняної ГТС», – підкреслив заступник голови фракції БПП.

В ході форуму він провів зустріч із керівником Міжнародного Республіканського Інституту (IRІ) Стівеном Ніксом, керівником українського офісу IRІ Майком Дракманом, та співробітниками варшавського офісу IRІ, а також взяв участь у засіданні, присвяченому українсько-польським стосункам.

«Важливим є той факт, що опитування, проведене IRI, показало: кількість українців, які вважають, що ми рухаємось у правильному напрямку, з квітня до червня 2017 року зросла на 5%! Кількість людей, які не очікують погіршення економічного становища у найближчі 12 місяців або розраховують на поліпшення, зросла на 11 %! Це, звісно, тільки перші паростки довіри, але вони безумовно надихають. І ми всі ( і влада, і опозиція) маємо зробити все від нас залежне, щоб ця довіра і надалі зростала», – наголосив Сергій Березенко.

Фото Сергія Березенка з форуму у Польщі можна переглянути в окремій фотогалереї.