КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Сергій Березенко назвав головні принципи медичної реформи

Потрібно створити таку систему охорони здоров’я, яка забезпечить українців якісними послугами, підніме престиж лікарської професії і, зрештою, сприятиме оздоровленню нації. Про це наголосив заступник голови фракції БПП, член парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко під час свого виступу на Міжнародній науково-практичній конференції «Людина передусім: якість життя та добробут окремих осіб, родин та громад у пост-перехідних економіках».

Зокрема народний депутат назвав головні принципи медичної реформи: «Перше, це оплата послуг, а не стін. Гроші з державного бюджету мають йти на фінансування фактично наданої медичної послуги, на людину, яка звернулася за допомогою. Це – абсолютно інша, сучасна європейська модель фінансування системи охорони здоров’я».

Сергій Березенко також наголосив, що необхідно повернути гідність медичної професії. «Лікарі отримують реальну мотивацію для професійного розвитку і зростання. Доходи медичних працівників мають напряму залежати від їхньої фаховості. До кращого лікаря прийде більше пацієнтів. Отже – він матиме більше грошей», – пояснив народний депутат.

Важливою є економічна самостійність медичних закладів. «Ми створюємо конкуренцію для того, щоб клініки були зацікавлені у підвищенні рівня медичних послуг. Бо їхні доходи напряму будуть залежати від довіри людей», – підкреслив Сергій Березенко.