КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Зарплати медикам потрібно коригувати глобально – прийняттям медичної реформи – Сергій Березенко

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив журналістам заступник Голови фракції БПП, член парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко, коментуючи мітинг медиків під стінами Верховної Ради.

«Я був на вулиці і спілкувався з лікарями. Медики приїхали через дійсно несправедливість тарифної сітки, внаслідок зростання мінімальної зарплати до 3200 гривень. Виходить, що молодший медичний персонал отримує таку саму зарплату, як і лікар. Безумовно, така ситуація викликає невдоволення у людей зі стажем», – відмітив народний депутат.

Він пояснив, що «зараз у Держбюджеті не вистачає коштів на всі надбавки, які отримував лікар, і що формувало його зарплату. Сьогодні ідуть дискусії в Уряді з цього питання, підготовано відповідне розпорядження МОЗу і на найближчому засіданні КМУ ми зможемо скорегувати цю несправедливість».

При цьому, Сергій Березенко зауважив, що медична реформа передбачає: «лікар не тільки буде отримувати 5-6 тис. гривень, згідно тарифної сітки чи штатного розпису. Він буде заробляти стільки, скільки медичних послуг надав. Це може бути 15-20-30 тис. гривень. МОЗом і парламентським Комітетом з питань охорони здоров’я пораховано, що імплементація інституту сімейних лікарів на первинній ланці вже з 2018 року дасть змогу сімейному лікарю отримувати від 15 до 23 тис. гривень», – розповів заступник Голови фракції БПП.

Він зазначив, що певні політичні сили сьогодні маніпулюють настроями людей: спекулюючи на питанні заробітної плати медикам вони намагаються показати це, як протести проти медичної реформи.

Народний депутат підкреслив, що фракція БПП послідовно підтримує медичну реформу у переважній своїй більшості. «Це показало голосування за законопроект 6327 у першому читанні. Так, є відмінна позиція Ольги Богомолець, яка підтримує впровадження загальнообов’язкового медичного страхування. Але це не виключає прийняття сьогодні медичної реформи у тому варіанті, який пройшов тривале обговорення і дискусію у медичних колах, з міжнародними експертами. Сьогодні потрібно впроваджувати цей варіант, а потім запускати страхову медицину», – вважає Сергій Березенко.