КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Березенко: Фракція БПП закликає відійти від політичних гасел і проголосувати медичну реформу

На цьому з трибуни ВР наголосив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови фракції Сергій Березенко.

Парламентар нагадав, що Верховна рада вже схвалила освітню, судову та пенсійну реформи, проголосувала багато важливих законів цієї осені.

«Але всі присутні в залі свого часу йшли на вибори із гаслами щодо покращення добробуту бюджетників, зокрема, працівників галузі охорони здоров’я. Я хочу зараз спитати, що саме для виконання цих обіцянок ви зробили? Зробили не «взагалі», а конкретно. Приміром, для певного лікаря, який роки свого життя віддав медицині? Можливо, саме зараз він з колегами рятує життя, не дай Боже, когось з ваших близьких”, – наголосив під час виступу заступник Голови фракції.

“Наші лікарі, всупереч усім нашим обіцянкам, працюють за копійки. Вони не мають перспективи залишатися в Україні і залишатися лікарями в наших лікарнях. Їм навіть немає з чим працювати і на чому. Галузь охорони здоров’я потребує негайних змін. Законопроект 6327 – це реальний шанс змінити систему Семашка, автор якої помер ще 70 років тому”, – зауважив політик.

“Давайте відверто, немає сенсу платити за лікарняні ліжка, за кількістю котрих ми посідаємо четверте місце в світі, якщо за рівнем скорочення населення Україна є лідером континенту. І нація вмирає не через війну, а через банальні хвороби. Замисліться! 7 з 10 померлих українців – це жертви хвороб серцево-судинної системи. В 21-му столітті! В центрі Європи!”, – додав він.

Народний депутат підкреслив, що потрібно відійти від фінансування ліжко-місць і перейти до фінансування послуг, наданих пацієнтові, оптимізуючи при цьому витрати на медичну галузь та підвищуючи її ефективність та прозорість.

«Головне гасло медичної реформи – гроші йдуть за пацієнтом. Тож реалізація медичної реформи дасть можливість лікарям отримувати з державного бюджету достойну заплату, а пацієнту – якісні медичні послуги”,- відзначив Березенко.

За його словами, запропонована медична реформа є результатом кропіткої роботи широкого кола експертів.

«Хочу наголосити на тому, що між двома читаннями ми пропрацювали 886 поправок. Всі, хто мав бажання долучитися до складання такого важливого для країни документу, вже зробили свій внесок. А ті, хто лише критикував та й нічого на справді не зробив задля покращення реформи, фактично підтвердили свою згоду з існуючим станом речей”, – зауважив заступник Голови фракції.

“Фракція БПП закликає відійти від політичних гасел і проголосувати медичну реформу, яка вкрай необхідна як нам усім сьогодні, так і майбутнім поколінням”,- резюмував народний депутат.