КОНТАКТИ
У Верховній Раді

вул. Грушевського, 5
м. Київ, 01008

Berezenko.Serhii@rada.gov.ua

+38 (044) 255-24-00

Чернігів

вул. Магістратська, буд. 19а
м. Чернігів, 14000

radarr@gmail.com

+38 (046) 261-37-31

Верховна Рада дала “зелене світло” медичній реформі

ВР проголосувала ключовий законопроект медичної реформи –  6327 “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”. Підтримали реформу 240 депутатів.

“Фракція Партії «Блок Петра Порошенка»  підтримає закон №6327, який направлений нарешті змінити радянську систему охорони здоров’я, що потрібно було зробити ще 26 років тому! Нова форма фінансування медицини закладає фундамент незворотних змін і розвитку системи охорони здоров’я. Завдяки цьому закону, громадяни зможуть безперешкодно обирати лікарню і лікаря, що задовольняє їхнім потребам – це створить конкуренцію і підніме мотивацію самим медика. Більше пацієнтів – більше грошей. За рахунок цього оплата праці лікарів зросте в кілька разів. Такий підхід сприятиме відповідальнішому ставленню медиків до пацієнтів та встановленню професійного і зрозумілого діалогу лікар-пацієнт – за прикладом провідних країнах світу”, -зазначив під час обговорення проекту закону в залі  народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Сергій Березенко.

За його словами, згідно закону, така система фінансування на первинному рівні буде впроваджена вже з 2018 року. Для цього необхідно забезпечити відповідне фінансування у проекті Бюджету на наступний рік. Але спочатку необхідно розглянути даний законопроект, який містить систематичні зміни у сфері охорони здоров’я.

“За рахунок реформи, громадяни реально будуть сплачувати значно менше, ніж цього вимагає нинішня система. Закладається гарантований пакет безоплатної допомоги, що не залишить на вулиці жодного громадянина при екстреній необхідності медичної допомоги. Більше того, пільги для незахищених верств, які діють сьогодні, будуть діяти і після ухвалення закону. Так само всі учасники АТО будуть лікуватись безкоштовно”, – підкреслив парламентар.

Він також розповів, що робоча група провели дійсно колосальну роботу.

“Тепер, підтримавши рішення, ми побачимо реальну реформу, а не просто імітацію. Це питання підвищення якості медицини вже менше, ніж за кілька місяців. Наразі середня тривалість життя українців майже на 10 років нижча, ніж у пересічного європейця – це головний доказ необхідності змін. Не можна більше нехтувати здоров’ям наших громадян – кожен українець повинен мати змогу отримувати якісні та доступні медичні послуги. Тому фракція Партії «Блок Петра Порошенка» підтримає відповідний законопроект!”, – резюмував Березенко.

Також Рада підтримала за основу ЗП 6604 щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів, 234 голосами.